Mam kolejny pomysł dla Was na prezent.Tym razem to specjalne,limitowane i numerowane wydanie książki dokumentującej pobyt THE ROLLING STONES w Warszawie w 1967 roku.Na prezentowane wydawnictwo składa się:– kartonowe, czarne, eleganckie opakowanie z tłoczonym tytułem oraz numerem edycji– album „The Rolling Stones Warszawa’67” – dla tej edycji okładka pokryta aksamitną folią– książeczka w wersji angielskiej (tekst albumu) 44 strony– reprodukcja plakatu (sztrajf) w formacie 79,5×27 cm– 8 kart zdjęciowych o wymiarach 20×20 cm wydrukowanych na kartonie 300 g w czarnej kopercie z ozdobnego papieru.Na wydany album składają się wspomnienia, zdjęcia oraz odgłosy krajowej i zagranicznej prasy. Część tekstowa to zbiór wspomnień kilkudziesięciu osób w tamtym wydarzeniu, które spisał i w barwną opowieść ułożył Marcin Jacobson. On też dokonał wyboru ówczesnych relacji i recenzji prasowych. Część albumowa zawiera ponad 100, w większości jeszcze nie publikowanych zdjęć, będących dziełem: Stanisława Dąbrowieckiego, Leszka Fidusiewicza, Marka Karewicza, Janusza Klejnego, Cezarego Langdy i Jarosława Tarania.
Przypomnijmy. W pochmurny dzień, 13 kwietnia 1967 roku, w szaroburej Warszawie odbyły się 2 koncerty grupy The Rolling Stones, będącej wówczas, obok Beatlesów, najpopularniejszym zespołem młodzieżowym świata. Znawcy tematu liczą dzieje polskiej muzyki rozrywkowej i naszej Współczesnej obyczajowości na „przed” i „po” tych koncertach. Inni przyrównują tę wizytę do lądowania UFO niemal w samym Centrum komuny.
Ta z wszech miar zaskakująca wizyta Stonesów w Polsce przez te wszystkie lata obrosła w wiele legend, fantastycznych teorii i zagadek, które w tej książce znalazły swoje rozwiązanie. Stało się to dzięki wspomnieniom zarówno osób prominentnych (Andrzej Olechowski, Karol Jakubowicz, Zbigniew Korpolewski, Andrzej Marzec, Marek Proniewicz), dziennikarzy (Wojciech Mann, Paweł Brodowski, Maria Szabłowska, Dariusz Michalski, Marek Wiernik), muzyków (Zbigniew Namysłowski, Ryszard Poznakowski, Wojciech Gąssowski, Zbigniew Bizoń, Piotr Puławski, Andrzej Nebeski, Zbigniew Bernolak), jak i zwykłych ludzi „z ulicy”.Album „Rolling Stones – Warszawa ‘67” to fascynująca podróż w czasy, w które trudno dzisiaj uwierzyć i które trudno sobie wyobrazić.
Książkę tę czyta jak dobrą powieść, a ogląda jak album rodzinny.